po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Co warto zobaczyć w Izraelu

Facebooktwitterlinkedinrss

Izrael to jedno z ciekawszych i coraz bardziej popularnych miejsc wycieczkowych. Zaczyna przyciągać nie tylko pielgrzymki, ale też zwykłych urlopowiczów.

Do przyjazdu skłania przede wszystkim ciepły klimat – kiedy w Europie szaleje zima, w Izraelu można wygrzać się na plaży i popływać w ciepłym morzu. Naszą wizytę zaczniemy pewnie od Tel Aviwu, gdzie warto spędzić parę dni, zwiedzając szykowne kawiarnie, wypoczywając na plaży i kąpiąc się w Morzu Śródziemnym.

Punktem obowiązkowym dla wszystkich turystów jest zazwyczaj Jerozolima; tutaj obejrzymy wielokulturowe Stare Miasto, zobaczymy bogate targi, spróbujemy arabskich słodyczy i izraelskich specjałów. W małych sklepikach możemy kupić wiele pamiątek, od ręcznie tkanych materiałów po wyroby ze skóry i drewna. Możemy też odwiedzić świątynie trzech religii: Bazylikę Ukrzyżowania, Ścianę Płaczu i Meczet Al-Aksa na Wzgórzu Świątynnym.

Z Jerozolimy w niewiele ponad godzinę dojedziemy nad Morze Martwe, gdzie możemy wykąpać się w niesamowicie słonej wodzie. Woda z Morza Martwego świetnie działa na skórę i inne dolegliwości. W tej okolicy warto też odwiedzić piękne parki narodowe, szczególnie ten w Ein Gedi, ze wspaniałym wodospadem Dawida.

Jeśli jesteśmy miłośnikami wycieczek pieszych, możemy wybrać się do ogromnego kanionu w Mitspe Ramon. A jeśli chcemy jeszcze powypoczywać, możemy pojechać do Eliatu, aby tym razem ponurkować w Morzu Czerwonym.

(czytano 9 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Zwiedzanie samochodem czy rowerem?