po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Dlaczego wysyłamy dzieci na korepetycje?

Facebooktwitterlinkedinrss

Szkoła, jak wszystko w dzisiejszych czasach, ulega coraz większej standaryzacji i ujednolica system pod przeciętnego, statystycznego ucznia. Niemniej system ten wielokrotnie się nie sprawdza, nie można być przecież dobrym ze wszystkiego – tym samym wielu uczniów ma problemy z niektórych przedmiotów, a ich rodzice muszą podjąć dodatkowe starania, by ich dzieci nie miały problemów w szkole.

Nauka poza szkołą

Ogłoszenia korepetycji - edukorki.plNajpowszechniejszą formą jest przede wszystkim wysłanie dziecka na korepetycje. Często problem z poprawną nauką leży w zbyt małej liczbie godzin, jakie poświęcane są na naukę danego zagadnienia na lekcjach przedmiotu, a tym samym brak odpowiedniego czasu na przyswojenie materiału. Dodatkowe lekcje to zatem dodatkowy czas na powtórzenie tematu, zapewniające ponadto indywidualne podejście do problemów ucznia, którego przecież w tak licznych klasach często brakuje.

Kto się tego podejmuje?

Korepetytora nie jest dzisiaj trudno odnaleźć. Ogłoszenia korepetycji są bowiem dostępne nie tylko w Internecie, ale widoczne nawet na słupach ogłoszeniowych, czy ulicznych lampach. Podejmują się ich najczęściej studenci danego przedmiotu, dla których jest to świetna okazja by zarobić parę groszy w czasie studiów, a także nauczyciele, pragnący wykorzystać doświadczenie zawodowe dla możliwości dorobienia sobie dla, często skromnej, pensji nauczycielskiej.

(czytano 43 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Opóźniona mowa