po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Dobór wypożyczalni aut

Facebooktwitterlinkedinrss

Auto biznesowe – wybieramy leasing czy wypożyczalnia?

W dzisiejszych czasach do prowadzenia własnej firmy, samochód to podstawa. Co w przypadku, jeśli biznes nie jest w stanie kupić auta za gotówkę? Jest kilka możliwości użytkowania auta bez wydawania kolosalnej sumki. Trzeba rozważyć leasing bądź najem samochodu z wypożyczalni.

Nie wymagana pokaźna gotówka
Oba założenia są stanowczo tańsze od kupna wozu. Ściśle jest to także opcja dla firm, jakie mają problem z dostaniem kredytu na wzmiankowany cel. W obu wypadkach bez wielkiego skarbowego obciążenia firma może używać z nowego samochodu. Ogół podlega od naszych wymogów.

Z leasingiem mniejszy podatek

Leasing jako tryb na załatwienie wozu do celów gospodarczych, to niejednokrotnie łatwy sposób dla nowych przedsiębiorstw na początek działania. Podmioty z dorobkiem stosują leasing jak odmianę inwestycji. Ową drogą ubogacają swoje usługi bez sporego kredytu. Częstokroć udaje się uzgodnić niższe oprocentowanie należności leasingowych niźli w przypadku kredytu. Zdolność kredytowa nie zostaje okrojona, co istotne przy innych projektach zakupowych. Istotne, że stawki za leasing jest dozwolone odpisać od kosztów zdobycia przychodu. Dzięki temu firma zapłaci niższy podatek. Leasing ma co więcej minusy. Wóz nie należy do leasingobiorcy. Samochód nie stanowi majętności firmy. Możliwość wykupu jest dopiero po ustaniu umowy. Na okoliczność całkowitego zmarnienia czy też kradzieży, umowę przystoi ukończyć i rozliczyć umowę. To znamionuje konieczność natychmiastowej zapłaty każdych pozostałych rat. Jeżeli dobrnie do nieszczęśliwego wypadku, to wtenczas formalnościami zajmuje się właściciel. Od jego zaangażowania podlega impet pozyskania odszkodowania. Stopy leasingowe mimo tego muszą być spłacane. Najczęściej umowa obejmuje tzw. czynsz inicjalny, jest to rodzaj odpłatności wstępnej.

Wypożyczalnia samochodów dogodna i bez bezprzedmiotowych formalności

Kolejną ewentualnością używania auta do celów działalności gospodarczej jest jego wypożyczenie. Obecnie jest dostrzegalne poruszenie w tej specjalności. Zasób samochodów jest bardzo duży. Od aut osobowych po terenowe oraz dostawcze auta. Firmy posiadają swoje wydziały w mniejszych miastach. Wynajem długoterminowy to dogodny sposób korzystania z auta bez jego kupienia. Jest zdecydowanie mniej formalności niźli w sytuacji leasingu. Po stronie punktów wynajmu aut pozostają koszty związane z utrzymaniem auta, asekurowaniem, serwisem pojazdu, okresowymi przeglądami. Konkurencja jest tak obszerna, że niektóre z nich na przykład w Katowicach oferują wymiany płynów czy opon. Wynajmującemu pozostaje tylko tankować. Korzystanie z wozu z wypożyczalni jest przydatne i możliwe do adaptacji w krótkim czasie. Nawet online.  Firmy tego typu gwarantują pomoc w sprawach awaryjnych przez 7 dni w tygodniu oraz auto zastępcze (w razie konieczności reperacji pojazdu). Przy wynajmie długoterminowym cenę wolno negocjować. Im dłuższy czas tym mniejsza należność za dobę. Renomowane wypożyczalnie samochodów nie biorą kaucji. http://livemag.pl/art,27,pozyskanie-nowych-klientow-wypozyczalni,htm

(czytano 50 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Jak wybrać wypożyczalni aut