po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Facebooktwitterlinkedinrss

Klimatyzacja w samochodzie jest obecnie postrzegana jako wyposażenie niezbędne w każdym samochodzie. Jednak wielu właścicieli pojazdów nie wie jak prawidłowo dbać o klimatyzację.

 

Klimatyzacja, która jest serwisowana i użytkowana w prawidłowy sposób poprawia komfort podróży. Ale chłodniejsze powietrze w upalne dni wpływa korzystnie również na koncentracje kierowcy, co z kolei przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na drodze.

Nadmienić warto, że samochody z floty wypożyczalni samochodów w Katowicach wszystkie posiadają klimatyzację w standardzie.

Działanie klimatyzacji można porównać do lodówki, gdyż posiada podobny układ elementów. Istotne znaczenie ma uniemożliwienie lub chociaż ograniczenie przegrzania samochodu, dlatego kierowcy powinni zwracać uwagę, gdzie parkują samochód. Warto wybierać miejsca zacienione. Jeśli jest to niemożliwe, proponujemy wykorzystać specjalną matę.

 

Nagrzany samochód

Pozostawienie samochodu na pełnym słońcu powoduje, że wnętrze samochodu może się nagrzać nawet do ponad 60 stopni Celsjusza. Wielu kierowców zapomina o tym, że nagrzany samochód powinien zostać najpierw przewietrzony, aby schłodzić powietrze wewnątrz samochodu, a następnie potem można włączyć klimatyzację i stopniowo zmniejszać temperaturę.

 

Dlaczego należy serwisować klimatyzację?

Klimatyzacja powinna być serwisowana w prawidłowy sposób. W przeciwnym razie jej wydajność się zmniejsza, szyby zaczynają parować, pojawia się nieprzyjemny zapach, i co istotne, zwiększa się zauważalnie spalanie paliwa.

Powinno się zwracać uwagę na zawartość czynnika chłodzącego, a także stan kanałów, które dostarczają powietrze do wnętrza samochodu. W razie konieczności należy przeczyścić wloty powietrza. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy również wymienić filtr kabinowy i uzupełnić płyn chłodzący. Poleca się również stosowanie produktów przeciwbakteryjnych.

 

(czytano 26 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Jak nie dać się nabić w butelkę wynajmując auto