po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Międzynarodowy dzień bvez samochodu – carfree day

Facebooktwitterlinkedinrss

Na temat międzynarodowego dnia bez auta można znaleźć w sieci mnóstwo informacji. Dobre i absolutnie właściwe opinie carfree day, w głównej mierze posiadają osoby, które chcą żyć pro-ekologicznie. Z tego też względu Międzynarodowy Dzień bez Samochodu jest świętowany w podobny sposób w Polsce.

We Francji w ’98 roku zapoczątkowano ideę dnia bez wozu, czyli CarFree Day. W ciągu trwania owego dnia, a właściwie inicjatywy proekologicznej, spora ilość centrów miejscowości jest zamykana dla aut. Przybycie do centrum miasta które jak raz zadeklarowało się obchodzić wspomniany dzień wyłączając z dynamizmu samochodowego miasta, odbywać się może jedynie spacerkiem względnie ot tak rowerem albo miejskimi środkami lokomocji. Od Kiedy idea ta jest zaakceptowana przez świat dzień ów jest zwany z angielskiego: Car Free Day.

Rokrocznie dzień ów jest celebrowany 22 .09 w Europie a także na świecie, a w naszej ojczyźnie dzień bez auta jest obchodzony formalnie od 2002 roku. W Polsce carfree day został rozpoczynany pod mecenatem Ministerstwa Środowiska. W roku 2008 do tejże kampanii przyłączyły się aż 84 miasta w Polsce ( dane z wikipedii) . Inicjatywa ta ma na celu skierowanie uwagi na nadzwyczaj wart uwagi punkt jakim jest wykreowanie wiadomości o ujemnych skutkach używania pojazdów.

Pewnie jest także reklama transportu społecznego, a co najlepsze, pokazanie ludności iż po mieście jest dozwolone się przemieszczać również alternatywnymi środkami dotarcia na miejsce jakim są rowery, albo komunikacja miejska,a w znacznej ilości przypadkach są to tramwaje a także trolejbusy. W głównej mierze przyczynia się to do zmniejszenia harmideru wielkomiejskiego i zainfekowania powietrza, a co się z tym wiąże dokładnie modyfikuje się splendor życia w wielkim mieście.A o tym jak to Warszawa odbiera można poczytać opinie carfree

(czytano 25 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Wypożyczalnia samochodów w Katowicach