po prostu bezpiecznie i ekologicznie
Często czytane:
Obserwuj mnie
Facebooktwitterlinkedinrss

Zwiedzanie samochodem czy rowerem?

Facebooktwitterlinkedinrss

Zanim wybierzemy się na zwiedzanie obcego miasta, warto zastanowić się, jaki środek transportu wybrać na miejscu. Najłatwiej oczywiście poruszać się komunikacją miejską, jednak często bilety są drogie, a dojazd skomplikowany. Jakie mamy inne możliwości?

W wielu miastach działają wypożyczalnie rowerów – niektóre z nich prywatne, inne finansowane przez miasto. Warto zastanowić się nad taką alternatywą, zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd letni. Wypożyczenie roweru to zwykle niewielki koszt, a zapewnia dużo dodatkowych wrażeń. W dodatku, systemy takie jak Veturilo, pozwalają na bezpłatne wypożyczenie roweru. Wystarczy przed wyjazdem wyrobić sobie internetowe konto w odpowiednim systemie, a później odebrać rower z dogodnego dla nas punktu.

Jeśli mamy prawo jazdy,  możemy też zastanowić się nad wynajęciem samochodu. Będzie to szczególnie pomocne, jeśli chcielibyśmy odwiedzić też atrakcje znajdujące się na obrzeżach miasta. Będzie to jednak na pewno droższe niż wynajem roweru. Cena za wynajem samochodu w Warszawie to ok. 60 zł za dobę, do tego trzeba dołożyć kaucję, która zostanie nam zwrócona, kiedy oddamy samochód do wypożyczalni. Przed wyjazdem warto porównać ze sobą oferty kilku wypożyczalni, a także przeczytać opinie innych klientów.

(czytano 11 razy, 1 dziennie czytano)
Facebooktwitterlinkedinmail
Chcesz wiecej?- :  Wypożyczalnie samochodów w Polsce - Radom